La PNL = (Programación Neuro Lingüística) Sinir Dili Programlaması – Indigo Dergisi


La PNL ile hayatınızda artık neyin daha iyi olması sizin elinizde. Sihirli kelimemiz nasıl?

NLP nedir Kendine format atmak mümkün mü?

La PNL = (Programación Neuro Lingüística) Sinir Dili Programlaması

Neuro (beyni temsil eder) ile; insanların görme, işitme, hissetme, koklama ve tatma duyuları ve bu duyuların yönetildiği beyin ve sinir sistemi vurgulanır.

Lingüística (sinirsel uyarılar) ile; yaşam deneyimlerinin ddi vasıtası ile kodlanması, dilin deneyim edinme ve değişim süreçlerindeki etkisi vurgulanır.

Programación (programlama) ile; arzu edilen değişiklikleri gerçekleştirmek üzere, duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde, bilinçli veya bilinçdışı akıl yardımıyla yapılan yeniden düzenleme biçimi vurgulanmaktadır.

La PNL nedir?

La PNL, yaşamımızda üzerinde düşünmeden, otomatik olarak gerçekleştirmiş olduğumuz algılama, düşünme ve davranış süreçlerini, bilinçli hale getirme ve geliştirmede üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda, zihnin işleyişi ile ilgili, yetmişli yılların sonlarına doğru Amerika da geliştirilmiş bir modelo de cinco metodolojidir.

Kişisel yetenek ve becerilerin açığa çıkarılıp pekiştirilmesinde kullanılan PNL, duygu, düşünce ve davranış kalıplarını bilinçli hale getirip hedef odaklı ve yapıcı bir şekilde geliştirmede kullanılan bir dizi yöntemler sunar.

nlp nedir neuro language programming

Modelleme

La PNL nin altyapısını, insanların çevrelerini nasıl algılayıp ne şekilde tepki gösterdikleri, nasıl iletişim kurdukları ve davranış kalıpları üzerinde yapılan araştırmalar oluşturur.
La PNL de bu tür araştırmalar özellikle kendi alanlarında çok başarılı olan insanların stratejileri üzerinde yoğunlaştırılmıştır. Buna PNL de “Modelleme” (Modelado) dene cinco günümüzde hızlı öğrenme “Aprendizaje Acelerado”en nota importante bir parçasıdır.

La PNL araştırmaları sonucunda geliştirilen bilgi teknik ve yöntemler, insanlar arasındaki iletişimi pekiştirmede kullanıldığı gibi, hedef ve çözüm bulma süreçlerinde de yıllardır başarılı bir şekilde kullanılmaktadır.

(Neuro Linguistic Programming) Sinir Dili Programlaması kişisel gelişim

Birçok insan PNL yi kendi kişisel gelişimi için kullanıyor

Te kısıtlayan korkuların, alışkanlıkların ve benzeri etkenlerin üstesinden gelip, te hedefleriniz doğrultusunda destekleyen yeni davranış seçeneklerinin oluşturulmasında PNL tamaño destek sağlar. La PNL nin temel varsayımları ve özel android, geçmişten gelen korkularınızı, kısıtlayıcı inançlarınızı, zarar veren alışkanlıklarınızı değiştirmede tamaño yardımcı olacak etkili çözümler sunarak yaşam enerjinizi yeniden keşfetmenizi sağlar.

La PNL bu süreci, iletişim kurma, tepki verme ve hissetme seçeneklerinizi zenginleştirerek destekler. Daha fazla seçeneğe sahip insanlar, daha isabetli tercihlerde bulunabilirler. Yaşamınızdan menmun değilseniz, PNL sizlere belki de daha önce üzerinde hiç düşünmediğiniz yeni yaşam alternatifleri sunabilir.

La PNL ile hayatınızda artık neyin daha iyi olması sizin elinizde. Sihirli kelimemiz nasıl? Tüm çalışmalarımız bunun üzerine kurgulanıp ilerliyor.

Birçok insan var olan ritüellerine o kadar bağlı kalıyor ki kendini unutma evresine giriyor, aslında buna uyku modu diye nitelendirebiliriz. Uyanmanın zamanı geldiğinde neler kaçırdığımızın ve asıl bizim ne istediğimiz ile yüzleşme vaktidir. La PNL de ilk olarak ben Nasıl daha iyi olurum diyerek farkındalığımızı aktif hale getiriyoruz. Kendi kurallarımızın altında esareti yaşıyoruz. Potansiyelinizi açığa çıkarmanızın tam zamanı farkındalığın yaşamınızı nasıl yeniden şekillendirip, yeni keşiflere yolculuk yapmanıza imkan sağlayacaktır . Algınız, bakış açınız, olayları yorumlamanız, enerjiniz evrende ve etrafınızda olan su şeyin değiştiğini keşfedeceksiniz. La PNL ile yeni farklı zihinsel bir deneyim yaşıyorsunuz.

Günümüzde birçok kişi potansiyellerinin çok küçük bir bölümünü yaşamlarına yansıtabiliyorlar. Kendi istek ve hedeflerine ulaşmak için kısıtlı zamana sahip olduklarını düşünüyorlar peki gerçekten öyle mi. Isteklerinizi gerçekleştirmeniz konusunda gerekli bilgi ve becerilere ulaşmanın yollarını bulmanız ve keşfetmeniz konusunda nota importante zihinsel yola çıkıyorsunuz.

Ne kadar değerli özel olduğumuzu keşfetmeli günlük hayatta kullandığımız limitli potansiyeli bırakıp, asıl potansiyelinize PNL ile buluşma fırsatı yakalıyorsunuz. Korkularımız, kaygılarımız, kendimize sunduğumuz engellerimizden kurtulmamızı konusunda nota importante rol oynuyor.

NLP nedir ne işe yarar (Neuro Linguistic Programming) Sinir Dili Programlaması

Hayatınızın kontrolünü PNL ile elinize almanıza yardımcı oluyoruz.

Çalışmalarımızda öncelikle kişinin içsel konuşmalarını neto şekilde dile getirmesine yardımcı oluyoruz ve ardından dönüşmek istediği versiyonu için nelerin gerektiğini yazıyoruz çünkü yazıda büyü vardır. Istediğimiz ve istemediğimiz her şeyi sıralıyoruz.

Duygularımızla yüzleşmeyi onları arka plana atmadan varlıklarını kabul edip verdikleri mesajı anlayıp olması gereken yere yerleştirmeyi hedef alıyoruz. Duygularımızı kendi yönetimimiz altına alarak hayatımızı özgür hale gelmesini amaçlıyoruz. Çalışmalarımız esnasında bu yöntemin kişinin öncelikle özgüvenini geri kazanmasını sağladığını kısa sürede gözlemliyoruz. Kendi değişimimizi gözle görünecek boyuta taşıdığımızda geriye kalan doğru Kodlamalarla su türlü te geriye atan negatif, olumsuz etkileri geride bırakmayı hedef alıyoruz. Istediğimiz, amaçladığımız yaşam kalitesine PNL yöntemleriyle en doğru ve kalıcı şekilde ulaşıyoruz.

La PNL yöntemleri kişilerin istek ve amaçları doğrultusunda değişmektedir. Bulunduğunuz durillo, göz önüne alınarak engel olarak görülen konular üzerinde çalışmalara başlıyoruz. Korkularımız, endişeler, kaygılar, fobiler, geçmişten gelen kötü deneyimlerin yanlış kodlamalardan arınıyoruz. Yeni ve üst versiyonumuza ulaşmamızı sağlıyor bu çalışmalar.

NLP nedir ne işe yarar (Neuro Linguistic Programming) Sinir Dili Programlaması

Negatif hislerimiz gittiğinde geriye özgüven ile barış sağlayıp yeni versiyonumuza yani asıl potansiyelimizi keşfetmek için ikinci aşamaya geçiyoruz. Sizin yetenek ve bilgileriniz dahilinde yeni kodlamalarla daha konforlu bir yaşamadım atmış oluyorsunuz. Olaylar üzerinde anda kalarak nasıl sorunları çözebileceğinizi duygularınızı doğru şekilde kullanabilmeyi de amaçlıyoruz.

Deneyimlerimizin kötü izleri gittiğinde mükemmel deneyim olarak hayatımızı kolaylaştırmak için kullanabiliyoruz. La PNL de yapılan aşamalı tüm bu çalışmalar işinizde daha başarılı olmanız yada aile, özel yaşamınızda ilişkilerinizde kendinizi daha iyi ifade etmenize yardımcı oluyor. Yaşam da kendinizi tamda olması gerektiği gibi yaşamanıza hayatın gerçek anlamlarını doğru şekilde algılayıp yaşamanıza yardımcı oluyoruz.

Pınar Erdoğan nlp kişisel gelişim uzmanı

Yazar: Pınar Erdoğan – Kişisel gelişim watch’

Aynur Salış ile aile ve karma dizimi

Jabón Natural Málaga Cosmética Natural Málaga

Please follow and like us:
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.lacosmeticanatural.com/nlp-neuro-linguistic-programming-sinir-dili-programlamasi-indigo-dergisi/
YouTube
YouTube
Instagram
LinkedIn
Pinterest
RSS
SHARE
简体中文EnglishFrançaisDeutschItaliano日本語मराठीNorsk bokmålPortuguêsРусскийEspañolSvenska
Follow by Email
Facebook
Facebook
Google+
Google+
https://www.lacosmeticanatural.com/nlp-neuro-linguistic-programming-sinir-dili-programlamasi-indigo-dergisi
YouTube
YouTube
Instagram
LinkedIn
Pinterest
RSS
SHARE